МОН ТА МІНЦИФРИ ЗАПУСТИЛИ ПЛАТФОРМУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН»


МОН ТА МІНЦИФРИ ЗАПУСТИЛИ ПЛАТФОРМУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН»

Міністерство освіти і науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів 11 грудня 2020 року запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн»

«В умовахстрімкогопоширенняпандеміїнасампередважливозабезпечитизахистздоров’я та життя кожного учасникаосвітньогопроцесу. Водночас ми розуміємо, щопроцеснавчання не повинензупинятися. Саме тому, абивсіучасникиосвітньогопроцесуотрималиналежнупідтримкупередусім у разівпровадженнядистанційногонавчання, ми запустили «Всеукраїнську школу онлайн». Та актуальністьствореннянаціональноїосвітньоїплатформизумовлена не тількивикликами, пов’язаними з поширенням COVID-19, а й стратегічноюнеобхідністюзабезпеченнясталості та якостінавчальногопроцесу та рівного доступу до знань для всіхучнівУкраїнинезалежновідїхмісцяпроживання та наявнихресурсів», – зазначивтимчасововиконуючийобов’язкиМіністраосвіти і науки УкраїниСергій ШКАРЛЕТ.

Всеукраїнська школа онлайн – E-SCHOOL.net.ua – це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам. Всеукраїнська школа онлайн забезпечуєучніввідеопоясненнями, конспектом, тестами та можливістювідслідковуватисвійнавчальнийпрогрес. А вчителів – необхіднимиметодичнимирекомендаціями та прикладами застосуваннясучаснихосвітніхтехнологій. Контент платформирозрахований на два тижнінавчаннявідповідно до календарного плану, та щотижнявін буде доповнюватися. Функціоналплатформи буде постійновдосконалюватися та розширюватися.

Вадим КАРАНДІЙ, директор Українського інституту розвитку освіти (УІРО), наголосив: «Запровадження інформаційно-комунікаційних технологій для розширення можливостей педагогів і формування в учнів важливих технологічних компетентностей є однією зі складових формули «Нової української школи». Зважаючи на це, платформа «Всеукраїнська школа онлайн» є надзвичайноціннимосвітнім продуктом. Українськийінститутрозвиткуосвіти (УІРО) доклавмаксимальнихзусиль, щоб весь розміщений на платформі контент бувякісним, відповідавдержавнимосвітнім стандартам і, звичайно, бувцікавим для учнів. Це стало можливимзавдякизалученнювеликоїкомандифахівців, якіздійснювалиекспертизуматеріалів на всіхетапахреалізаціїпроєкту».

Платформа «Всеукраїнська школа онлайн» покликана стати незаміннимінструментом і при звичайномурежимінавчання. Дітизможутькористуватися платформою не тількипід час карантину, а й для ознайомлення з темою, яку пропустили в школі через хворобу або з інших причин.

«Сьогоднівибачите першу версіюплатформи. Вже на початку 2021 року ми плануємопрезентуватифункціонал «Кабінетувчителя», де вінзможевідслідковуватипрогрессвоїхучнів і модифікуватикурсиспеціально для них абонавітьстворювативласні. Також ми вжепрацюємо над розробкоюмобільнихзастосунків, щоб онлайн-навчання для дітей стало щезручнішим та доступнішим. Ми знаємо, наскількиважлива в часирозвиткудистанційного та змішаногонавчанняцифроваграмотність. Тож маю сказати, що ВШО є частиноюглобальноїініціативи з цифровоїграмотності – «Дія. Цифроваосвіта», яку Мінцифри разом із партнерами запустили цього року», – заявила заступник Міністрацифровоїтрансформації з питаньєвроінтеграціїВалерія ІОНАН.

Важливо, що платформа надає доступ до навчального контенту українськоюмовою для дітей та вчителів, якіпроживають на тимчасовоокупованихтериторіяхУкраїни. А також для дітей, які з різних причин перебувають за кордоном та хочутьнавчатися за українською державною програмою.

Досвід країн-лідерів у діджиталізації освіти, як то Естонія або Китай, свідчить, що наявність таких національних онлайн-платформ дає можливість не тільки долати обмеження в навчальному процесі під час пандемії, а і є обов’язковою частиною освітнього простору, що допомагає дітям та вчителям у навчанні та викладанні, а також підвищує рівень здобутих знань.

Для створення онлайн-платформи ініціатори проєкту звернулися до громадської спілки «Освіторія», яка вже має необхідний досвід та експертизу, адже з 2013 року втілює масштабні інноваційні освітні проєкти. Саме «Освіторія» на запит МОН у 2018 роціпідготувалатренерівНовоїукраїнськоїшколи (НУШ) для перенавчання 22 тисячучителівпочатковоїшколи, а навесні 2020 року на волонтерських засадах допомагала у створеннітелеуроків для дистанційногонавчанняшколярів.

«Місія «Освіторії» як неприбутковоїгромадської спілки – розвивати освіту в Україні. І саме зараз діти, вчителі та батьки потребуютьнайбільшої підтримки. Як розробникиплатформи ВШО, ми спирались на свій досвідстворенняінноваційнихосвітніхпроєктів та найкращіміжнародні практики дистанційногонавчання. І в результаті створили ефективнийінструмент для впровадженнясучаснихпідходів та технологій для всіхучнів та вчителівУкраїни», – зазначила Зоя Литвин, голова ГС «Освіторія».

Проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» підтримав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Щобпокращитидоступністьнавчального контенту для широкого загалукористувачів, зокрема для дітей з особливимиосвітніми потребами, ЮНІСЕФ долучився до навчань для авторівуроків та забезпечивекспертнийсупровідізпитаньінклюзивності. Дитячий фонд ООН разом ізпартнерами з громадського та приватногосекторівпрацює над створеннямдодатковихінструментівпокращеннядоступностіуроків, зокрема перекладу на українськужестовумову та створеннядоріжокзвукоопису.

Всеукраїнську школу онлайн підтримали також 3 мобільні оператори – Київстар, Vodafone та lifecell. Вони забезпечатьбезлімітнийнетарифікований доступ до сайту платформи та їїмобільногозастосунку для всіхабонентів (перегляд навчальнихвідеоматеріалів на каналіYouTubeтарифікуєтьсязгідно з умовами тарифного плану абонента).

За сприяння міжнародного фонду «Відродження» незабаром буде створено мобільний застосунок ВШО та розширено функціонал платформи, що дозволить учителям адаптувати навчальні матеріали відповідно до індивідуальних потреб учнів.

Платформа створена за підтримки Швейцарії в межах Швейцарсько-українського проєктуDECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», який упроваджується Консорціумом ГО DOCCU та Цюрихського педагогічного університету (PHZurich).

Фінансуванняпроєктуздійснюється в межах видатків, передбачених Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Промо-ролик «Всеукраїнська школа онлайн»

Інструкція для користувачів

Довідково

Платформа «Всеукраїнська школа онлайн» — сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів 5-11 класів з уроками та методичними матеріалами, що відповідають державній програмі. Навчальний контент платформимістить уроки з 18 основнихпредметів: українськалітература, українськамова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітняісторія, історіяУкраїни, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основиправознавства, природознавство, фізика, хімія,  англійськамова та зарубіжналітература. Після запуску контент платформи буде поступоводоповнюватисявідповідно до календарного плану.

Офіційний сайт

Офіційнасторінка у Facebook

Телеграм-канал

Спільнота у Viber

 

За інформацієюофіційного вебсайту МОН України: https://mon.gov.ua/ua/news/mon-ta-mincifri-zapustili-platformu-vseukrayinska-shkola-onlajn

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published.